Yeni okul döneminde pandemi önlemlerimiz

PANDEMİ SÜRECİNDE YAPILACAK YÜZ YÜZE EĞİTİMDE ALINAN TEDBİRLER VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Değerli Velimiz; Dilek Bale Kursları olarak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve Milli Eğitim  işbirliği ile yapılan çalışmalar çerçevesinde aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

1. Kursumuzda tüm temizlik ve hijyen çalışmaları aralıksız olarak titizlikle yürütülmektedir. Özellikle sık kullanılan alanlar olan kapı kolları, aydınlatma düğmeleri, lavabolar, soyunma odaları gibi alanlar gün içerisinde sık sık dezenfekte edilmektedir. Bu hafta gümüş iyon teknolojisi ile dezenfekte işlemi gerçekleştirilmiştir. (Belli aralıklarla tekrarlanacaktır.)

2.Bina  giriş noktasında Sağlık Bakanlığı onaylı  hijyen paspası ve alkol bazlı el antiseptiği stantı yerleştirilmiştir. Ayrıca dersliklerde kolonya (80 derecelik) kullanılacaktır.

3.Kursumuzun ortak kullanım alanlarında ve dersliklerde sosyal mesafeye uyulması yönünde gerekli uyarı görselleri hazırlanmıştır.

4.Hazırlanan COVID-19 önlemleri ile ilgili bilgilendirici görseller kursumuzun geneline asılmıştır.

5. Kursumuzda kapı girişinde izolasyon bölümünde olası durumda izlenecek yol haritası belirlenmiştir.

6. Dersliklerde pedallı ve kapaklı çöp kovaları kulllanılmaktadır.

7.Öğrencilerimizin kapı girişinde personelimiz tarafından ateşleri ölçülecektir. Öğrencilerimiz hijyen paspasından geçtikten sonra el antiseptiği kullanacak ve kuruma giriş yapabilecektir.

8. Dilek Bale yönetimi olarak aldığımız karar doğrultusunda velilerimizi kursumuza almadığımız için öğrencilerimizi bize kapıdan teslim etmelisiniz ve ayrıca öğrencilerin yanlarında maske, tüketecekleri sıvı ve minik bir havlu (terlediklerinde kullanmak için) bulundurmaları gerekmektedir.

9. Bu dönem dahilinde görüşme yapmak isteyen velilerimiz öğrencilerimiz derse girdikten sonra yönetim veya sekreterlik kısmına maske takarak el dezenfektanı kullanıp teke tek görüşme yapabilirler. (Telefonla randevu alabilirsiniz)

10. Personelimiz tarafından girişlerde ateş ölçümü yapılacak ve 37,8 derecenin üstünde ise okula girişe izin verilmeyecektir.

11. Siz velilerimize ve öğrencilerimize uyguladığımız her kural Dilek Bale çalışanları için de uygulanmaktadır. Elele vererek  sabırla, sevgimizle bu durumu yaşanır hale getirebilir ve bununla başa çıkmayı başarabiliriz.

                                                                                               DİLEK BALE OKULLARI

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked (gerekli)