Üniversite Eğitimi
Dilek Bale Dilek Bale Dilek Bale
Dilek Bale Kurumları – Sofya Ulusal Müzik Akademisi (NMA) Bale Sanatları Bölümü arasında imzalanan anlaşma sonucunda NMA’nın uluslararası geçerliliği olan diplomasının (Bakalorya- Master), üniversite eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilere verilmesi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Dilek Bale Kurumları, NMA’nın öğrenci kayıt kabul esaslarına göre öğrenci alımı yapmaktadır. 
Dilek Bale Dilek Bale Dilek Bale

SOFYA ULUSAL MÜZİK AKADEMİSİ BALE SANATLARI BÖLÜMÜ

ÜNİVERSİTE İÇİN HAZIRLIK KURSLARI

Dilek Bale Kursları bale öğrencilerini Türkiye'de ve yurt dışında yüksek öğrenime hazırlayıcı eğitimler vermektedir.2010 eğitim yılında konservatuvar (Mimar Sinan Ünv, İstanbul Üniversitesi) yüksek bölüm sınavlarına giren tüm öğrenciler başarılı olmuşlardır.

Ayrıca, arzu eden öğrenciler Dilek Bale Kurslarının NMA "Prof. Pancho Vladigerov" Akademisi ile yapmış olduğu anlaşma gereği, Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından hazırlanan metodolojik programlarda yeterlilik eğitimi görmekte ve seviyelerine göre derece sınavlarına girebilmektedir. Bu sınavları başarıyla geçen öğrencilere Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından imzalanmış ve NMA onaylı sertifika verilmektedir.2010 şubat döneminde 13 mezunumuz NMA onaylı Vaganova pedagojik formasyon belgesi alarak, % 100 başarı göstermiştir.  Mezunlarımızın seminer görüntülerini izlemek için tıklayınız.

En yüksek derece olan 5. derece sınavını çok iyi puan alarak geçen öğrenciler mülakat ile "Bale Pedagojisi" (Bale Öğretmenliği) programı için NMA "Prof. Pancho Vladigerov" Akademisine başvurabilirler. Akademi sınavları Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından Dilek Bale Kurslarında yapılır.2010 şubat döneminde 5. dereceden sınava giren 9 öğrencimiz %100 başarı ile Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Bölümüne giriş hakkı kazanmıştır. 

Dilek Bale Kursları üniversite hazırlık programına , Vaganova eğitimi veren bale kursu veya konservatuvar mezunları başvurabilirler.Seviye sınavı ile Vaganova metodunda hangi dereceye uygun oldukları belirlenir. 5. Devreden sınava girebilecek düzeydeki öğrenciler, önce derece sınavlarına girer ve daha sonra mülakatla Sofya Üniversitesi bale pedagoji bölümüne kayıt yaptırabilirler. 9 ileri dönem öğrencimiz 10 Nisan 2011 tarihinde yapılan Vaganova 5. devre sınavında başarılı olmuşlar ve NMA Ünv. Bale Bölümüne giriş hakkı kazanmışlardır.


BAKALORYA 4 YIL ( BALE PEDAGOJİSİ) 


Dilek Bale Kurslarının NMA "Prof. Pancho Vladigerov" Akademisi ile yapmış olduğu anlaşma gereği, Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından hazırlanan metodolojik programlarda yeterlilik eğitimi görmekte ve seviyelerine göre derece sınavlarına girebilmektedir.Bu sınavları başarıyla geçen öğrencilere Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından imzalanmış ve NMA onaylı sertifika verilmektedir. En yüksek derece olan 5. derece sınavını çok iyi puan alarak geçen öğrenciler mülakat ile " Bale Pedagojisi" (Bale Öğretmenliği) programı için NMA "Prof. Pancho Vladigerov" Akademisine başvurabilirler.Akademi sınavları Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından Dilek Bale Kurslarında yapılır.Öğrenciler bale öğretmenliği lisans programını 4 yılda, Türkiye'de İstanbul'da Dilek Bale Kurslarında alacakları tamamlayıcı eğitimin yanı sıra NMA "Prof. Pancho Vladigerov" Akademisi tarafından belirlenen tarihlerde, yılda üç kere Sofya'ya giderek 20' şer günlük hızlandırlımış bir eğitim alarak tamamlayabilirler.Öğrenciler kültür derslerini İngilizce olarak görürler.

 

 

MASTER 2 YIL (KOREOGRAFİ)

 


Dilek Bale Kurslarının NMA "Prof. Pancho Vladigerov" Akademisi ile yapmış olduğu anlaşma gereği, lisans eğitimini tamamlamış adaylar, Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından Dilek Bale Kurslarında yapılacak olan sınava girebilirler. Bu sınavda başarılı olan lisans mezunları, bale pedagojisi lisans üstü öğrencisi olarak NMA "Prof. Pancho Vladigerov" Akademisine başvurabilirler.2 yıl süren koreografi master programı dersleri Dilek Bale Kurslarında ve NMA Akademisi tarafından belirlenen tarihlerde Sofya'da alınır.

VAGANOVA RUS METODU DERECE SINAVLARI

 Dilek Bale Kurslarının NMA "Prof. Pancho Vladigerov" Akademisi ile yapmış olduğu anlaşma gereği, Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından hazırlanan metodolojik programlarda yeterlilik eğitimi görmekte ve seviyelerine göre derece sınavlarına girebilmektedir.Bu sınavları başarıyla geçen öğrencilere Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından imzalanmış ve NMA onaylı sertifika verilmektedir. En yüksek derece olan 5. derece sınavını çok iyi puan alarak geçen öğrenciler mülakat iken " Bale Pedagojisi" (Bale Öğretmenliği Lisans) programı için NMA "Pof. Pancho Vladigerov" Akademisine başvurabilirler. Bu sınavlara Dilek Bale Kursları 1. sınıf öğrencilerinden itibaren tüm öğrenciler katılabilir. Seviye grupları aşağıdaki gibidir.Akademi her derecenin 2 yıl çalışılarak sınavlara hazırlanılmasını uygun görmektedir.


 -Hazırlık 1 -Hazırlık 2 -1-5 Dereceler 10 Nisan 2011 tarihinde yapılan Vaganova derece sınavlarında öğrencilerimiz %100 başarı göstermiştir. Sınav görüntülerini izlemek için tıklayınız .